Keresés
Kedvencek
Kosár Kosár
Mini kosár
A kosár üres.
Ugrás a kosárhoz
Össztömeg:
  kg
Nettó összesen:
 {{model.WebDevizaNem}}
Bruttó összesen:
 {{model.WebDevizaNem}}
Menü
Termékek Menü
Itt az ősz: Készüljünk fel a fűtési szezonra!

Itt az ősz: Készüljünk fel a fűtési szezonra!

Az ősz beköszöntével megérkeztek a hűvösebb napok, és ahogy közelednek a téli hónapok, a lakás hőmérséklete sem mindig kellemes. A fűtési szezon kezdetén érdemes ellenőrizni, hogy a radiátorok megfelelően működnek-e. 

Mikor jön el a radiátorszelep csere ideje?


A csöpögő radiátorokat gyakran a hibás szelep okozza. Ha nehezen tekerhető, eltört, vagy szivárgást észlelünk, érdemes azonnal kicserélni a szelepet.


Milyen szempontok alapján válassz radiátort?

 

  • Forma
  • Méret
  • Teljesítmény
  • Csatlakozás

 

Radiátor választásnál a legfontosabb tényező, hogy a fűtési rendszer hatékonyan működjön és a legjobb komfortot nyújtsa neked és a családod számára.

A radiátorokat több szempont alapján különböztetjük meg, például forma szerint: léteznek vertikális, horizontális, süllyesztett és térelválasztó radiátorok. Az utóbbi kettővel ritkábban találkozunk, ezért érdemes részletesebben megvizsgálni őket.

A térelválasztó radiátorokat gyakran használják fürdőszobákban vagy vécékben, ahol a fűtés mellett funkciójuk a tér elválasztása is. A süllyesztett radiátorok a padló alatti beépítést jelentik, és különösen esztétikus megoldást nyújtanak. A radiátor mérete is lényeges tényező, mivel ennek függvényében tudja megfelelően befűteni az adott helyiséget.

A radiátorok mérete magasság, szélesség és mélység szerint változik. Természetesen a teljesítmény is kulcsfontosságú, de ennek meghatározása, valamint a csatlakozások kiválasztása már szakértelmet igényel. Ezért laikusok számára nem ajánlott önállóan dönteni a radiátortípus kiválasztásáról.


Radiátor típusok és minőség:


A radiátorok különböző anyagból készülnek, például öntöttvasból, acélból vagy alumíniumból. Az acél radiátorok a legnépszerűbbek, bár az alumínium radiátorok jobb hővezető képességűek, de drágábbak is. Fontos, hogy az acél radiátor megfelelő vastagságú legyen, hogy tartós maradjon.


Radiátor típusok anyaguk szerint


1.    Öntöttvas radiátorok
Az öntöttvas radiátorok rendkívül tartósak, szinte végtelen élettartamúak. Nagy mennyiségű vizet tárolnak, és jól bírják a magas hőmérsékletet, valamint a nyomást, ezért a gőz- és vízfűtéses rendszerekben is alkalmazzák őket. Egyetlen hátrányuk a súlyuk: egy radiátor akár 100 kg is lehet, ami megnehezítheti a szállítást vagy cserét.


2.    Alumínium radiátorok
Könnyű és elegáns, az alumínium radiátor modern alternatívája az öntöttvasnak. Ezek a radiátorok tagosíthatók, így különféle méretekben és teljesítményben érhetők el. Ugyanakkor hátrányuk, hogy rézcsövekkel szerelt rendszerekben nem használhatók biztonságosan, mert az elektrokémiai reakciók miatt gyorsan károsodhatnak.


3.    Acéllemez radiátorok
Az acéllemez radiátorok a legelterjedtebb típusok, kedvező áruk és sokoldalúságuk miatt népszerűek. Kétsoros vagy akár háromsoros kialakításban is elérhetők, és nagy hőleadó felületet biztosítanak. Kiválóan alkalmasak modern épületekbe, azonban a vékony anyaguk miatt érzékenyek a korrózióra, és idővel rozsdásodhatnak.


Egysoros, kétsoros vagy háromsoros? Ez a konvektor lemezeinek számát jelenti. Az egysoros radiátor karcsúbb, míg a kétsoros és a háromsoros nagyobb teljesítményt nyújt.


Milyen méretű radiátort válassz? Általában az ablak alá érdemes elhelyezni, ami a legtöbb esetben kb. 60 cm magasságú radiátor beépítését teszi szükségessé. Az előszobákban vagy üzletekben gyakran alacsonyabb radiátorokat használnak a hely adottságaitól függően.


Radiátorválasztás: Mire figyelj, amikor fűtési rendszert vagy radiátort cserélsz?


Akár egy új fűtési rendszert tervezel, akár csak radiátort cserélsz, fontos, hogy a megfelelő radiátort válaszd. Nemcsak a forma és a szín lényeges, hanem az is, hogy a radiátor tökéletesen illeszkedjen a meglévő rendszerhez.

Szöveg?